Bölüm Ziyareti

Antalya Anadolu Lisesi Fizik ve Teknoloji Topluluğu Öğrencileri Bölüm Ziyareti
11 Kasım 2016

        M.E.B Antalya Anadolu lisesi 9-10 ve 11. sınıf öğrencilerini içerir yaklaşık 50 kişilik Fizik ve Teknoloji Topluluğu Sn. Mehmet Erhun DEMİROK eşliğinde bölümümüzü ziyaret etti. Öğrencilere bölümümüz Uzay Fiziği Anabilimdalı öğretim üyemiz Doç. Dr. Timur ŞAHİN tarafından Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü üzerine ve genel olarak Astrofizik temelli çalışma alanlarına yönelik mesleki bilgilendirme amaçlı interaktif bir sunum gerçekleştirildi.  Türkiye ve dış dünyada alana yönelik lisans ve lisansüstü düzeyde çalışmaları destekleyecek temel gereksinimler üzerinde yaklaşık 2 saatlik bir süre zarfında ve Fen Fakültesi B-Blok konferans salonunda gerçekleştirilen sunum esnasında  genel çerçevede Fizik ve Matematik anabilimdalları ile olan ilişkiler ve alana yönelik temel gereksinimler vurgulandı ve popüler Astronomi başlıkları üzerinde içerdikleri fiziksel yasalar vurgulanarak bilgilendirme yapıldı.  Benzeri etkinliklerin özellikle kariyer seçim aşamasında olan ortaöğretim öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tekrarlanması planlanmaktadır.

Misyon

Temel Bilimlerin ve 'humanitas' kavramının evrensel ilkeleri ile hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quaere verum / gerçeği araştır’ ve ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’ kaidelerinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Vizyonumuz Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinmek, Temel ve Sosyal Bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle bu ilke ve devrimleri sosyal hayata uygulamak ve Fakültemiz bünyesindeki Öğretim Elemanı ve Öğrencilerin uluslararası bir bilinç ve eğitime sahip olmalarını sağlamaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Fen Fakültesi Dumlupınar Bulvarı Kampüs/ANTALYA
Tel: 0 242 - 2278900 (5 Hat)
Tel: 0 242 2278911- fax