Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü

Akdeniz Üniversitesi
Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü

        Akdeniz Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü web sayfasına hoşgeldiniz. Uzay Fiziği, Uzay Teknolojileri ve Uzaktan Algılama anabilim dallarından oluşan bölümümüz, Fen Fakültesi B-Blok zemin katta yer almaktadır.

Soldan sağa: Işıl CEYLAN – Doç. Dr. Hicran BAKIŞ – Doç. Dr. Ali KILÇIK – Yrd. Doç. Dr. Serdar SELİM – Yrd. Doç. Dr. Burçin DÖNMEZ – Yrd. Doç. Dr. Nusret DEMİR
Prof. Dr. Namık K. SÖNMEZ – Prof. Dr. Volkan BAKIŞ – Prof. Dr. Akif ESENDEMİR – Arş. Gör. Efecan TUNÇ – Prof. Dr. Zeki EKER – Yrd. Doç. Dr. Murat KAPLAN
Yrd. Doç. Dr. Anatoliy IVANTSOV – Arş. Gör. Nagihan ASLAN – Arş. Gör. Gülizar AYSAN

Misyon

Temel Bilimlerin ve 'humanitas' kavramının evrensel ilkeleri ile hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quaere verum / gerçeği araştır’ ve ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’ kaidelerinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Vizyonumuz Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinmek, Temel ve Sosyal Bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle bu ilke ve devrimleri sosyal hayata uygulamak ve Fakültemiz bünyesindeki Öğretim Elemanı ve Öğrencilerin uluslararası bir bilinç ve eğitime sahip olmalarını sağlamaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Fen Fakültesi Dumlupınar Bulvarı Kampüs/ANTALYA
Tel: 0 242 - 2278900 (5 Hat)
Tel: 0 242 2278911- fax