Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü

Akdeniz Üniversitesi
Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü


        Akdeniz Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü web sayfasına hoşgeldiniz.

Bölümümüz Uzay Fiziği, Uzay Teknolojileri ve Uzaktan Algılama anabilim dallarından oluşmaktadır.

Soldan sağa:  Prof. Dr. Hicran BAKIŞ – Doç. Dr. Ali KILÇIK – Doç. Dr. Serdar SELİM – Dr. Öğr. Üyesi Burçin DÖNMEZ – Doç. Dr. Nusret DEMİR – Prof. Dr. Namık K. SÖNMEZ – Prof. Dr. Volkan BAKIŞ – Prof. Dr. Akif ESENDEMİR – Arş. Gör. Efecan TUNÇ – Prof. Dr. Zeki EKER Dr. Öğr. Üyesi Murat KAPLAN – Dr. Öğr. Üyesi Anatoliy IVANTSOV – Arş. Gör. Nagihan ASLAN – Arş. Gör. Gülizar SARIYER

 

BAŞARIMIZ

TÜBİTAK’ın 2020 yılı “Üniversitelerin Alan Bazında Yetkinlik Analizi” raporuna göre Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümümüzün üniversitemiz bünyesindeki bölümler arasında kalite ve bilimsel araştırma kapasitesi anlamında en başarılı bölümlerin başında geldiğini, aynı zamanda Uzay ve Gezegen Bilimi alanında Türkiye’deki üniversiteler arasında başarılı bir konumda olduğunu aşağıdaki grafiklerde görebilirsiniz.

Raporun tamamına ulaşmak için lütfen tıklayın!

Misyon

Temel Bilimlerin ve 'humanitas' kavramının evrensel ilkeleri ile hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quaere verum / gerçeği araştır’ ve ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’ kaidelerinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Vizyonumuz Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinmek, Temel ve Sosyal Bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle bu ilke ve devrimleri sosyal hayata uygulamak ve Fakültemiz bünyesindeki Öğretim Elemanı ve Öğrencilerin uluslararası bir bilinç ve eğitime sahip olmalarını sağlamaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Fen Fakültesi Pınarbaşı Mah. Dumlupınar Bul. Kampüs - Konyaaltı / Antalya Bina No: 578 Bina Kodu: 1952688 Bu adrese ait adres kodu: 1355883982
Tel: 0 242 - 2278906
Tel: 0 242 3102294- Fax