Cebir ve Sayılar Teorisi

DESTEKLENEN PROJELER (Devam Ediyor)

Prof.Dr. MUSTAFA ALKAN, “İkinci Altmodüller Için Zariski-Benzeri Topolojiler”, TÜBITAK Projesi, 114F381, Yönetici, Devam Ediyor

Prof.Dr. MUSTAFA ALKAN, “Grup Halkaları Üzerindeki Bazı Modüllerin Grup ile Olan İlişkileri”, TÜBITAK Projesi, 116F056, Yönetici, Devam Ediyor

Prof.Dr. MUSTAFA ALKAN, ” Pozitif Tam Sayılarda MacMahon Parçalama Analizi “, BAP Y.Lisans, FYL-2017-2393, Yönetici, Devam Ediyor


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2017)

Alkan M., Şimşek Y., “The Actions on the Generating Functions for the Family of the Generalized Bernoulli Polynomials”, FİLOMAT, vol.31, pp.35-44, 2017 (Link)

Çeken S., Alkan M., “Singular and nonsingular modules relative to a torsion theory”, COMMUNİCATİONS IN ALGEBRA, vol.45, pp.3377-3389, 2017


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2016)

Uc M., Ones O., Alkan M., “On Modules over Groups”, FILOMAT, vol.30, pp.1021-1027, 2016

Çeken S., Alkan M., “On the Weakly Second Spectrum of a Module”, FILOMAT, vol.30, pp.1013-1020, 2016

Alkan M., Şimşek Y., “The Families of L-Series Associated with Decomposition of the Generating Functions”, FILOMAT, vol.30, pp.1789-1799, 2016 (Link)

DİĞER DERGİLERDE YAYIMLANAN MAKALELER (2016)

Tutaş N., “Results on the Euler-Seidel matrix”, JP ournal of Algebra, Number Theory and Applications, vol.38, pp.431-456, 2016


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2015)

Çeken S., Alkan M., “On Graded Second and Coprimary Modules and Graded Secondary Representations”, BULLETIN OF THE MALAYSIAN MATHEMATICAL SCIENCES SOCIETY, vol.38, pp.1317-1330, 2015 (Abstract)

Aker K., Tutaş N., “Rational Schubert Polynomials”, TURKISH JOURNAL OF MATHEMATICS, vol.39, pp.439-452, 2015

Çeken S., Alkan M., “On the second spectrum and the second classical Zariski topology of a module”, JOURNAL OF ALGEBRA AND ITS APPLICATIONS, vol.14, 2015

DİĞER DERGİLERDE YAYIMLANAN MAKALELER (2015)

Alkan M., Çeken S., “On Second Submodules”, Contemporary Mathematics, vol.634, pp.68-78, 2015


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2014)

Tutaş N., “Euler-Seidel Matrices Over F-P”, TURKISH JOURNAL OF MATHEMATICS, vol.38, pp.16-24, 2014

HAKEMLİ KONGRE / SEMPOZYUMLARIN BİLDİRİ KİTAPLARINDA YER ALAN YAYINLAR (2014)

Alkan M., Şimşek Y., “On Interpolation Functions For The Q-Analogue Of The Eulerian Numbers Associated With Any Character “, International Congress in Honour of Professor Ravi P. Agarwal , BURSA, TÜRKIYE, 23-26 Haziran 2014, pp.62-62

Alkan M., Şimşek Y., “Decomposition Of Interpolation Function For The Generalized Bernoullli Type Number”, the 22 internatioal conferance on finite or innite dimensional comlex analysis and applications, Gyeongju, GUNEY KORE, 8-11 Ağustos 2014, pp.38-38

Alkan M., Şimşek Y., “Remark On Interpolation Functions For The Q-Analogue Of The Eulerian Numbers”, The 27 international conference of the jangjeon Mathematical Society, Daejeon, GUNEY KORE, 2-4 Ağustos 2014, pp.27-27


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2013)

Çeken S., Alkan M., Smith P., “The Dual Notion Of The Prime Radical Of A Module”, JOURNAL OF ALGEBRA, vol.392, pp.265-275, 2013

Alkan M., Şimşek Y., “Generating Function For Q-Eulerian Polynomials And Their Decomposition And Applications”, JOURNAL OF FIXED POINT THEORY AND APPLICATIONS, vol.72, pp.0-0, 2013 (Link)

Çeken S., Alkan M., Smith P., “Second Modules Over Noncommutative Rings”, COMMUNICATIONS IN ALGEBRA, vol.1, pp.83-98, 2013

Çeken S., Alkan M., “On Prime Submodules And Primary Decompositions In Two-Generated Free Modules”, TAIWANESE JOURNAL OF MATHEMATICS, vol.17, pp.133-142, 2013

HAKEMLİ KONGRE / SEMPOZYUMLARIN BİLDİRİ KİTAPLARINDA YER ALAN YAYINLAR (2013)

Alkan M., “Generating Function For Q-Eularian Polynomails And Their Decompostions And Applications”, the 26 internatinal conferance of Jangjeon Mathematical society, Bangalore, HINDISTAN, 1-4 Ağustos 2013, pp.25-25

Alkan M., Çeken S., “On Graded Second And Coprimary Modules”, the international conferance on algebra in Honour of Patrick Smith and John Clark’s 70 birthdays , BALIKESİR, TÜRKIYE, 12-15 Ağustos 2013, pp.34-34

Çeken S., Alkan M., “On Second Submodules”, International Conference on Noncommutative Rings and their Applications, Lens, FRANSA, 1-4 Temmuz 2013, vol.634, pp.67-77

Alkan M., Smith P., Çeken S., “On Second Modules Over Noncommutative Ring”, NonCommutative Rings and its Applications , LENS, FRANSA, 1-4 Temmuz 2013, pp.8-8

Alkan M., Çeken S., “On Second Submodules And The Second Radical Of Modules”, the international conferance on algebra in Honour of Patrick Smith and John Clark’s 70 birthdays , BALIKESİR, TÜRKIYE, 12-15 Ağustos 2013, pp.51-51


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2012)

Alkan M., “On Dedekind Modules”, NUMERICAL ANALYSIS AND APPLIED MATHEMATICS, vol.1479, pp.375-378, 2012

Alkan M., Çeken S., “Uc Modules With Respect To A Torsion Theory”, TURKISH JOURNAL OF MATHEMATICS, vol.36, pp.376-385, 2012

Çeken S., Alkan M., “On Tau-Extending Modules”, MEDITERRANEAN JOURNAL OF MATHEMATICS, vol.9, pp.129-142, 2012

HAKEMLİ KONGRE / SEMPOZYUMLARIN BİLDİRİ KİTAPLARINDA YER ALAN YAYINLAR (2012)

Alkan M., “A Generalization Of Extending Modules By Torsion Teory”, 31. Ohio State –Dension Math Conference Columbus_OHİO ABD, ABD, 25-27 Mayıs 2012

Alkan M., “On Dedekind Modules “, 9th International Conference of Numerical Analysis and Applied Mathematics, YUNANISTAN, 19-25 Eylül 2012, vol.1479, pp.375-378

Alkan M., Çeken S., “On A Generalization Of Extending Modules By Torsion Theory”, The 25 international conference of the jangjeon Mathematical Society, Seoul, GUNEY KORE, 25-28 Temmuz 2012, pp.1-1


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2011)

Alkan M., Nicholson W.K., Özcan A.Ç., “Strong Lifting Splits”, JOURNAL OF PURE AND APPLIED ALGEBRA, vol.215, pp.1879-1888, 2011 (Link)

Çeken S., Alkan M., “Dual Of Zariski Topology For Modules”, NUMERICAL ANALYSIS AND APPLIED MATHEMATICS, vol.1389, pp.0-0, 2011

Çeken S., Alkan M., “On Radical Formula Over Free Modules With Two Generators”, NUMERICAL ANALYSIS AND APPLIED MATHEMATICS, vol.1389-1, pp.333-336, 2011

HAKEMLİ KONGRE / SEMPOZYUMLARIN BİLDİRİ KİTAPLARINDA YER ALAN YAYINLAR (2011)

Alkan M., Çeken S., “On Radical Formula Over Free Modules With Two Generators”, NUMERICAL ANALYSIS AND APPLIED MATHEMATICS, YUNANISTAN, 19-23 september 2011, pp.0-0

Alkan M., Çeken S., “Dual Of Zariski Topology For Modules”, NUMERICAL ANALYSIS AND APPLIED MATHEMATICS, YUNANISTAN, 19-23 september 2011, vol.1389-1, pp.357-360

Alkan M., Çeken S., “Dual Zarisky Topolgy For Second Submodules”, The 24 international conference of the jangjeon Mathematical Society, KONYA, TÜRKIYE, 20-23 Temmuz 2011, pp.13-13


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2010)

Tutaş N., “Remarks On The Gap Set Of R = K Plus C”, BULLETIN OF THE KOREAN MATHEMATICAL SOCIETY, vol.47, pp.433-442, 2010

Alkan M., “On Rings Whose Simple Singular Modules Are Gp-Injective, “, NUMERICAL ANALYSIS AND APPLIED MATHEMATICS, vol.III, pp.1160-1162, 2010

Alkan M., Alahmadi A.N.M., López-Permouth S.R., “Poor Modules: The Opposite Of Injectivity”, GLASGOW MATHEMATICAL JOURNAL, vol.52, pp.7-17, 2010 (Link)

HAKEMLİ KONGRE / SEMPOZYUMLARIN BİLDİRİ KİTAPLARINDA YER ALAN YAYINLAR (2010)

Alkan M., “On Rings Whose Simple Singular Modules Are Gp-Injective”, 8th International Conference of Numerical Analysis and Applied Mathematics, YUNANISTAN, 19-25 Eylül 2010, vol.1281, pp.1160-1162

Alkan M., Çeken S., “Prime And Primary Submodules Of Two-Generated Free Modules”, ULUSAL MATENMATİK SEMPOZYOUMU, KAYSERİ, TÜRKİYE, 4-7 Agustos 2010


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2009)

Alkan M., “On ?-Lifting Modules And ?-Semiperfect Modules”, TURKISH JOURNAL OF MATHEMATICS, no.33, pp.117-130, 2009 (Link)

DİĞER DERGİLERDE YAYIMLANAN MAKALELER (2009)

Tutaş N., “On Weierstrass Points Of Semilocal Subrings”, JP Journal of Algebra, Number Theory and Applications, vol.13, pp.121-235, 2009

HAKEMLİ KONGRE / SEMPOZYUMLARIN BİLDİRİ KİTAPLARINDA YER ALAN YAYINLAR (2009)

Alkan M., Ozcan A.C. , Nicholson K., “A Generalization Of Projective Covers”, NonCommutative Rings and its Applications , FRANSA, 29 JUNE-2 JULY 2009, pp.4947-4960


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2008)

Alkan M., Özcan A.Ç., Nicholson W.K., “A Generalization Of Projective Covers”, JOURNAL OF ALGEBRA, vol.319, no.12, pp.4947-4960., 2008

HAKEMLİ KONGRE / SEMPOZYUMLARIN BİLDİRİ KİTAPLARINDA YER ALAN YAYINLAR (2008)

Alkan M., “\Tou Lifting And \Tou Semiperfect Modules”, CONFERANCE ON ALGEBRA AND APLICATIONS, ABD, 18-21 JUNE 2008


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2007)

Alkan M., Sarac B., “On Primary Decompositions And Radicals Of Submodules”, Proceeding of Jangjeon Math. Soc. , vol.10, pp.71-81, 2007

Alkan M., Tıraş Y., “On Prime Submodules”, ROCKY MOUNTAIN JOURNAL OF MATHEMATICS, vol.37, pp.709-722, 2007


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2006)

Alkan M., Saraç B., Tıraş Y., “Dedekind Modules”, COMMUNICATIONS IN ALGEBRA, vol.33, no.5, pp.1617-1626, 2006

Beelen P., Tutaş N., “A Generalization Of The Weierstrass Semigroup”, JOURNAL OF PURE AND APPLIED ALGEBRA, vol.207, pp.243-260, 2006

Alkan M., Tıraş Y., “Projective Modules And Prime Submodules”, CZECHOSLOVAK MATHEMATICAL JOURNAL, vol.56, no.2, pp.601-611, 2006

Özcan A.Ç., Alkan M., “Semiperfect Modules With Respect To A Preradical”, COMMUNICATIONS IN ALGEBRA, vol.34, no.3, pp.841-856, 2006

Alkan M., Özcan A.Ç., “Semiregular Modules With Respect To A Fully Invariant Submodule”, COMMUNICATIONS IN ALGEBRA, vol.32, no.11, pp.4285-4301, 2006


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2004)

Alkan M., Tıraş Y., “On Invertible And Dense Submodules”, COMMUNICATIONS IN ALGEBRA, vol.32, no.10, pp.3911-3919, 2004

HAKEMLİ KONGRE / SEMPOZYUMLARIN BİLDİRİ KİTAPLARINDA YER ALAN YAYINLAR (2004)

Alkan M., Sarac B., “On Dedekind Modules”, ANTALYA ALGEBRA DAYS, TÜRKIYE, 16-23 Mayıs 2004, pp.375-378

Alkan M., “\Delta Semiperfect Modules”, ANTALYA ALGEBRA DAYS, ANTALYA, TÜRKIYE, 16-23 Mayıs 2004, pp.15-15


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2003)

Tıraş Y., Alkan M., “Prime Modules And Submodules”, Communications in Algebra, vol.31, 2003 (Link)


SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER (2002)

Alkan M., Harmancı A., “On Summand Sum And Summand Intersection Property Of Modules”, TURKISH JOURNAL OF MATHEMATICS, vol.26, no.2, pp.131-147, 2002


HAKEMLİ KONGRE / SEMPOZYUMLARIN BİLDİRİ KİTAPLARINDA YER ALAN YAYINLAR (2001)

Alkan M., Harmancı A. , “On Summand Sum And Summand Intersection Property Of Modules”, ANTALYA ALGEBRA DAYS, TÜRKIYE, 15-20 Mayıs 2001


DİĞER DERGİLERDE YAYIMLANAN MAKALELER (1999)

Tutaş N., “Rasyonel Ve Eliptik Fonksiyonlar Cisminin Weierstrass Noktaları”, Fırat Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi, cilt.11, ss.91-100, 1999

DİĞER YAYINLAR (1999)

Tutaş N., “Asal Sayılar Denizinde Gezinti”, Diger, ss.16-19, 1999


Misyon

Temel Bilimlerin ve 'humanitas' kavramının evrensel ilkeleri ile hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quaere verum / gerçeği araştır’ ve ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’ kaidelerinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Vizyonumuz Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinmek, Temel ve Sosyal Bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle bu ilke ve devrimleri sosyal hayata uygulamak ve Fakültemiz bünyesindeki Öğretim Elemanı ve Öğrencilerin uluslararası bir bilinç ve eğitime sahip olmalarını sağlamaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Fen Fakültesi Dumlupınar Bulvarı Kampüs/ANTALYA
Tel: 0 242 - 2278900 (5 Hat)
Tel: 0 242 2278911- fax