Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları

Bölümümüz öğretim elemanları, öğrencilerimizle birlikte 1996 yılından beri, lise ve dengi okullara devam eden öğrencilere matematiği sevdirmek, çalışmalarını teşvik etmek ve Üniversitemizi ulusal düzeyde tanıtmak amacıyla geleneksel olarak ulusal düzeyde düzenlenen ULUSAL ANTALYA MATEMATİK OLİMPİYATLARI’nın yürütülmesinde, sorularının hazırlanması ve değerlendirmesinde görev almaktadırlar.

Öğrencilerimizin bu sınavlarda büyük katkısı bulunmaktadır.

Olimpiyatlarla ilgili duyurular, sonuçlar, örnek sorular http://matolimp.akdeniz.edu.tr adresinden öğrenilebilir.

Misyon

Temel Bilimlerin ve 'humanitas' kavramının evrensel ilkeleri ile hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quaere verum / gerçeği araştır’ ve ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’ kaidelerinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Vizyonumuz Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinmek, Temel ve Sosyal Bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle bu ilke ve devrimleri sosyal hayata uygulamak ve Fakültemiz bünyesindeki Öğretim Elemanı ve Öğrencilerin uluslararası bir bilinç ve eğitime sahip olmalarını sağlamaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Fen Fakültesi Pınarbaşı Mah. Dumlupınar Bul. Kampüs - Konyaaltı / Antalya Bina No: 578 Bina Kodu: 1952688 Bu adrese ait adres kodu: 1355883982
Tel: 0 242 - 2278906
Tel: 0 242 3102294- Fax