Fizik Bölümü – Physics Department

slider4

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü

Akdeniz University Physics Department

DUYURULAR – ANNOUNCEMENT :

  • For International Students of Erasmus, Bologna, Mevlana Programs: Please click here for our  undergraduate courses and their outlines.
  • 2017-2018 Bahar döneminde Bölümümüzde açılması teklif edilen dersler için tıklayınız.
  • Click here for classes offered in Spring Semester of 2018.
  • Mezun Öğrencilerimiz için Toplantı: 20 Aralık Çarşamba Günü Bölümümüz Seminer Odasında saat 09:30’da Bölümümüzden mezun olan öğrenciler ile Lisans Ders Müfredatının geliştirici ve eğitim amaçlarının belirlenmesine yönelik toplantı yapılacaktır.

2017-2018 GÜZ yarıyılı Haftalık Ders Programı

2017-2018 GÜZ yarıyılı YILSONU SINAV (FINAL) Programı


Fizik Bölümümüze 2017 LYS sonucu yerleşen İLK ÜÇ öğrenciye YÖK tarafından bir yıl boyunca ayda 625 TL burs verilecektir. 2016 LYS yerleştirmeleri sonrasında bölümümüzde 15+1 (okul birincisi) kontenjanın hepsi dolmuştur. Bölümümüze yerleşen en son öğrencimiz 223,35073 puan ile 273.862 sırada yeralmıştır.

2015 yılında yapılan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavında Fizik Bölümümüzden mezun olan öğrencilerimizin başarıları ile Fizik Bölümümüz Türkiye genelinde en başarılı 5. bölüm olmuştur. Kendilerini tebrik ederiz.

2014 yılında yapılan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavında Fizik Bölümümüzden mezun olan öğrencilerimizin başarıları ile bölümümüz Türkiye genelinde en başarılı 7. bölüm olmuştur. Mezun öğrencilerimize kariyerlerinde başarılar dileriz.

 2013 yılında yapılan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavında Fizik Bölümümüzden mezun olan öğrencilerimiz üstün başarı göstermiş ve Fizik Bölümümüz Türkiye genelinde en başarılı 5. bölüm olmuştur. Kendilerini tebrik eder, meslek hayatlarında başarılar dileriz.

 

 

Misyon

Temel Bilimlerin ve 'humanitas' kavramının evrensel ilkeleri ile hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quaere verum / gerçeği araştır’ ve ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’ kaidelerinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Vizyonumuz Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinmek, Temel ve Sosyal Bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle bu ilke ve devrimleri sosyal hayata uygulamak ve Fakültemiz bünyesindeki Öğretim Elemanı ve Öğrencilerin uluslararası bir bilinç ve eğitime sahip olmalarını sağlamaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Fen Fakültesi Dumlupınar Bulvarı Kampüs/ANTALYA
Tel: 0 242 - 2278900 (5 Hat)
Tel: 0 242 2278911- fax
Translate »