Fizik Bölümü – Physics Department

slider4

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü

Akdeniz University Physics Department

DUYURULAR – ANNOUNCEMENT :

“Neden Akdeniz Üniversitesi ?” Tanıtım Videosu

http://www.akdeniz.edu.tr/page/aday/neden-akdeniz.php

For International Students of Erasmus, Bologna, Mevlana Programs: Please click here for our  undergraduate courses and their outlines.

2020 Nobel fizik ödülü, bu sene üç fizikçi arasında paylaşılmıştır. Ödülün yarısı “karadelik oluşumunun genel görelilik teorisinin öngörüsü olduğunu keşfiyle ” Roger Penrose’a, diğer yarısı “galaksimizin merkezinde süper kütleli yoğun cismin keşfiyle ” Andrea Ghez ve Reinhard Genzel’e verilmiştir.

2020 LYS sınavlarında bölümümüzü kazanan öğrencileri tebrik ediyoruz.

Fizik bölümüne hoş geldiniz !


Misyon

Temel Bilimlerin ve 'humanitas' kavramının evrensel ilkeleri ile hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quaere verum / gerçeği araştır’ ve ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’ kaidelerinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Vizyonumuz Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinmek, Temel ve Sosyal Bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle bu ilke ve devrimleri sosyal hayata uygulamak ve Fakültemiz bünyesindeki Öğretim Elemanı ve Öğrencilerin uluslararası bir bilinç ve eğitime sahip olmalarını sağlamaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Fen Fakültesi Pınarbaşı Mah. Dumlupınar Bul. Kampüs - Konyaaltı / Antalya Bina No: 578 Bina Kodu: 1952688 Bu adrese ait adres kodu: 1355883982
Tel: 0 242 - 2278906
Tel: 0 242 3102294- Fax